piątek, października 31

Jesteś tym, kim myślisz, że jesteś


Przeczytaj ten tytuł jeszcze raz. Tak, to prawda ! To kim jesteś zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, to czy będziesz w czymś świetny czy beznadziejny, czy będziesz gruby, chudy, brzydki, piękny wszystko to zależy wyłącznie od tego co o sobie myślisz. A to jeszcze nie wszystko, od Ciebie również zależy jak inni będą Cię traktować, czy będziesz wyśmiewany czy będziesz osobą, którą wszyscy podziwiają. 

Jak to zrobić ? W jaki sposób osiągnąć to wszystko ?
To banalne a jednocześnie bardzo trudne. Banalne, ponieważ wystarczy zmienić sposób myślenia, trudne, ponieważ to jak teraz myślimy jest już naszym nawykiem a by zmienić nawyk trzeba być konsekwentnym i wiedzieć do czego się dąży.
Może podam najpierw taki przykład, który pewnie nie raz zaobserwowaliście :
Pan lub Pani ciągle powtarza "Nigdy nic nie mogę znaleźć" "Zawsze wszystko gubię"
i co się wtedy dzieje ? Nasza podświadomość, która wszystko o czym myślimy i mówimy bierze zawsze "na serio" zakłada, że to co mówimy/myślimy jest PRAWDĄ i tak właśnie się dzieje.

A teraz inna sytuacja :
Osoba, wiecznie powtarza, że ciągle coś wygrywa, że ma ogromne szczęście.
Co się dzieje ? Najpierw wszyscy ludzie w okół niej mówią jej dokładnie to samo, ciągle słyszy "Ah, Ty to masz szczęście" "Ty na pewno wygrasz, zawsze wygrywasz". Następnie tak właśnie się dzieje ! 

Chcesz by Twoje życie było szczęśliwe i spokoje ?
Wszystko w Twoich rękach ! 
Usiądź w fotelu i wyobraź sobie to co sprawiłoby Ci ogromną przyjemność, poczuj wszystkie uczucie, które temu towarzyszą, uciesz się tak jakby to już się stało a
uwierz ,że niebawem będzie to Twoja rzeczywistość. 

Kontroluj negatywne myśli, zastępuj je pozytywnymi a Twoje życie zmieni się nie do poznania :) Pamiętaj ! Od teraz już wiesz jak to działa i dlatego powinieneś wziąć odpowiedzialność za to co Ci się zdarza, ponieważ dzieje się to tylko i wyłącznie na Twoje życzenie. 
Kasia Chudziak Web Developer

Morbi aliquam fringilla nisl. Pellentesque eleifend condimentum tellus, vel vulputate tortor malesuada sit amet. Aliquam vel vestibulum metus. Aenean ut mi aucto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz