piątek, października 17

Nawyki które niszczą Twoje zdrowie


Całe nasze życie składa się z nawyków i to od nich zależy jak będzie ono wyglądało. Dziś skupimy się na nawykach związanych z żywieniem, tych których zostaliśmy nauczeni przez rodziców, dziadków, szkołę, przedszkole i tych, dzięki których zmianie poprawimy swoje zdrowie. 

1. Herbata przy śniadaniu/kolacji
Podczas jedzenia nie powinniśmy spożywać żadnych napoi obojętnie czy jest to kawa,herbata czy woda, pijemy 30 min przed lub 30 min po posiłku !

2.Coś słodkiego po obiedzie

Nawyk wyrobiony już w przedszkolu, jest tak silny, że rzeczywiście po każdym obiedzie możemy mieć ochotę na coś słodkiego. Nie róbmy takiej krzywdy dzieciom, oczywiście, że wszystko jest dla ludzi i nie ma nic złego w cieście raz na jakiś czas, ale nie codziennie, nawyk to bardzo mocne przyczajenie i potem trudno jest się go pozbyć.

3. Monotematyczne dania
Mamy tak wiele potraw, dlaczego więc się ograniczamy? W diecie zdrowego człowieka dania nie powinny powtarzać się częściej niż raz na dwa tygodnie. Mamy przecież ogromny wybór ! Zrób coś dla siebie i dziś wyszukaj jakiś nowy przepis, spróbuj czegoś czego jeszcze nie jadłeś a może będzie to Twoja nowa ulubiona potrawa ?

4.Pomijanie śniadania

Śpieszysz się ? Nie masz czasu na śniadanie ? Przygotuj je dzień wcześniej ! Może naleśniki z kaszy jaglanej ? placki żytnie ? Między 7 a 9 rano nasz organizm trawi najlepiej, więc nawet jeżeli zdarzy Ci się zjeść coś nie do końca fit możesz to sobie wybaczyć :)

5.Obfite kolacje

Nie ma się co dziwić, że jesteśmy głodni skoro nie jemy śniadań w ciągu dnia jemy w biegu, wystarczy jednak zacząć te śniadania jeść a w dzień "na spokojnie" zjadać regularne i zróżnicowane posiłki.


Kluczem do zdrowia jest zdrowa dieta, pamiętajmy o tym ! 
Kasia Chudziak Web Developer

Morbi aliquam fringilla nisl. Pellentesque eleifend condimentum tellus, vel vulputate tortor malesuada sit amet. Aliquam vel vestibulum metus. Aenean ut mi aucto.

1 komentarz: