niedziela, stycznia 18

Nie lubisz ćwiczyć? Nic straconego


Ćwiczenia powinny być przyjemnością, codzienna aktywność fizyczna będąca męką nie
przyniesie Ci żadnych korzyści, ponieważ może trwać tydzień lub miesiąc, ale w końcu po prostu sobie odpuścisz. Co robić gdy marzy się o szczupłej sylwetce a ćwiczyć się nie chce?


Dieta to podstawa
Dieta jest ważną częścią utraty wagi i co najważniejsze dobrego samopoczucie, bez niej ani rusz. Jedz regularnie i zdrowo, nigdy się nie głódź i nie stosuj diet typu "jogurtowa", "owocowa" itp. Zdrowa dieta to ta zbilansowana i różnorodna. Tutaj też nie należy przesadzać i odmawiać sobie wszystkiego co jest bardziej tuczące, wszędzie musi być równowaga, aby wytrwać w zdrowym odżywianiu nie można katować się i wprowadzać zbytniego rygoru.

Chodź !
Codzienne spacery powinny na stałe zagościć w Twoim planie dnia. Nie twierdze że by zrzucić 10 kg wystarczy codziennie wychodzić na dwór, lecz jeśli chcesz czuć się dobrze a przy okazji wysmuklić sylwetkę one na pewno Ci w tym pomogą.


Troszkę sobie utrudnij
Zamiast windy lub ruchomych schodów wybierz te tradycyjne a podczas sprzątania przyśpiesz tępo o 50% połączysz pożyteczne z pożytecznym ;)

Wykorzystuj czas w stu procentach 
Nie lubisz ćwiczyć, prawda ? Mam dla Ciebie genialne rozwiązanie ! Wiem, że 30 minutowy trening potrafi być męczący i czasem nie łatwo znaleźć całe 30-40 minut, Jest na to metoda, wykorzystuj każdą chwile, kiedy robisz coś a nie pochłania Cię to całkowicie to dołóż do tego ćwiczenia. Nie mają one trwać pół godziny, ani nawet 15 min wystarczy dosłownie chwila a efekty będą widoczne. Na przykład podczas mycia zębów rób przysiady. Zęby myjemy średnio 3-4 minuty 2 lub 3 razy dziennie, codziennie. Nie da to oczywiście takich efektów jak codzienny trening ale efekty się pojawią. 

Zachęcam wszystkich do treningów przynajmniej 3 razy w tygodniu, wybierz tą aktywność która sprawi Ci przyjemność a wtedy już nigdy nie będzie to obowiązek tylko Twoja chwila relaksu. We wszystkie pozostałe dni proponuje wykorzystać powyższe metody :)
Kasia Chudziak Web Developer

Morbi aliquam fringilla nisl. Pellentesque eleifend condimentum tellus, vel vulputate tortor malesuada sit amet. Aliquam vel vestibulum metus. Aenean ut mi aucto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz