wtorek, kwietnia 7

W poszukiwaniu szczęścia
Każdy z nas chce być w życiu szczęśliwy, próbujemy osiągnąć cel na wszelkie sposoby, szukamy pasji, zmieniamy swój wygląd, staramy się poczuć szczęście będąc u boku swojej drugiej połówki. Zapominamy jednak o najważniejszym, właściwie to może nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nie można prawdziwie tego poczuć uzależniając swoje szczęście od warunków zewnętrznych. To co najważniejsze znajduje się tam "w środku" i to właśnie tam powinniśmy to szczęście odnaleźć. 
Jeżeli chcesz być przez większość życia zadowolony to musisz tego wewnętrznego optymizmu poszukać.

Twoje szczęście zależy tylko od Ciebie, nie ważne jest co Ci się w życiu wydarza, ważne jest to jak na te wydarzenia zareagujesz. 

Posiadając tą wiedzę możesz być szczęśliwym człowiekiem mimo tego że nie masz jeszcze partnera życiowego lub pasji. Postanów, że będziesz szczęśliwy już teraz! Bez względu na to co Ci się wydarzy, żeby osiągnąć taki cel trzeba troszkę inaczej spojrzeć na różne sprawy.

1. Zdecyduj, że chcesz być szczęśliwy
Wbrew pozorom nie każdy chce czuć się dobrze, niektórzy po prostu lubią i chcą być smutni, łatwiej jest być smutnym bo nie trzeba wkładać w to żadnego wysiłku


2. Zapamiętaj, że to Ty decydujesz jak zareagujesz 
Co z tego, ze ogólnie przyjęte normy nakazują ludziom być smutnym lub złym gdy wydarza im się coś pozornie nie miłego, Ty nie musisz przestrzegać tego co ktoś sobie wymyślił, możesz być zadowolony i pełen optymizmu bez względu na to co się wydarzy

3. Nie szukaj szczęścia na zewnątrz 
Wielu ludziom wydaje się, że będą szczęśliwi gdy osiągną jakiś cel, wyjdą za mąż, będą mieli fajne auto itd Nic bardziej mylnego! Jeżeli nie postanowisz że będziesz szczęśliwy już teraz to nic nie pomoże Ci zdobycie nowego samochodu. 

Najtrudniejsze jest jednak to, że musisz wreszcie wziąć odpowiedzialność za siebie, to tylko Twoja wina, że nie jesteś szczęśliwy lub tylko Twoja zasługa że taki jesteś. 


Kasia Chudziak Web Developer

Morbi aliquam fringilla nisl. Pellentesque eleifend condimentum tellus, vel vulputate tortor malesuada sit amet. Aliquam vel vestibulum metus. Aenean ut mi aucto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz