niedziela, lutego 19

Jaka jest Twoja bariera?Jest tyle rzeczy do zrobienia, tyle możliwości, tak wiele można zmienić. Co więc sprawia, że tego nie robimy? Co nas powstrzymuje? Co jest tak silne, że potrafimy zrezygnować z naszych marzeń, celów, planów czy choćby prób zmiany?

Pewność siebie jest bardzo ważna, bez niej najmniejsza przeszkoda wzrasta do poziomu bariery nie do przekroczenia. Kiedy brak nam pewności siebie obawiamy się bardzo wielu rzeczy, w większości są to tak błahe sprawy, że gdybyśmy bardziej w siebie wierzyli, zrobilibyśmy to bez wahania. Poczucie własnej wartości może pomóc nam pokonać wiele przeszkód a jej brak utrudnić osiągnięcie swoich celów.

Za pewnością siebie idzie wiele innych czynników, między innymi to jak reagujemy na opinię innych ludzi, warto posłuchać, tego co myślą inny, ale naprawdę zupełnie nie warto się tym przejmować. To jest nasze życie, tylko nasze, nikt inny nie poniesie za nas konsekwencji i nikt za nas tego życia nie przeżyje.

"Problem" to jest słowo klucz, przeczytałam kiedyś rewelacyjne zdanie, które odmieniło moje spojrzenie na wiele spraw. Brzmiało ono mniej więcej tak: Zastanów się nad tym co Cię gnębi, a następnie pomyśl czy w tej chwili, dokładnie w tej chwili masz jakiś problem? Zazwyczaj problemy są związane z naszymi obawami o przyszłość, bądź z błędami przeszłości. Niezwykle rzadko zdarza się mieć konkretny problem teraz. Nie żyjmy przyszłością ani przeszłością, skupmy się na chwili obecnej a wtedy okaże się że 90% naszych problemów nie istnieje.

Jeżeli więc zamierzasz coś zrobić, zmienić, zacząć lub skończyć. Zrób to, spróbuj bez względu na opinię innych i własne obawy. Może okaże się, że to jedna z najlepszych decyzji w Twoim życiu.


Kasia Chudziak Web Developer

Morbi aliquam fringilla nisl. Pellentesque eleifend condimentum tellus, vel vulputate tortor malesuada sit amet. Aliquam vel vestibulum metus. Aenean ut mi aucto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz