środa, marca 15

Sposoby na poprawę humoru
Masz kiepski dzień? Sprawdź jak możesz to zmienić.
8 sposobów na poprawę humoru, dzięki którym z pewnością poczujesz się lepiej!


1. Posprzątaj.
Wiem, że to zabrzmi okropnie, sama, gdy kiedyś doszłam do tego wniosku, nie mogłam się z nim pogodzić, ale to naprawdę pomaga!
Pozbądź się wszystkiego, co nie sprawia, że jesteś szczęśliwa/szczęśliwy, zostaw tylko to, co Ci się podoba i powoduje, że czujesz się dobrze. Dużo łatwiej zrelaksować się w czystym i zorganizowanym miejscu.

2. Weź kąpiel.
Gorąca kąpiel zrelaksuje każdego. Włącz ulubioną muzykę, zapal świeczki i pozwól sobie na odpoczynek.

3. Zjedz coś pysznego.
Najlepiej gdyby nie były to słodycze ani fast foody, tylko coś, co bardzo lubisz, a co dodatkowo dostarczy Ci witamin. W ostateczności zawsze możesz przygotować samodzielnie jakieś domowe słodycze czy na przykład pizzę. Zapraszam do skorzystania z moich przepisów.

4. Wyjdź na spacer.
Świerze powietrze zawsze pomaga, bez względu na to, jaka jest pogoda wyjdź, choćby na chwilę i pooddychaj pełną piersią.

5. Dokończ niezałatwioną sprawę.
Nie musi być to coś, co wymaga ogromu wysiłku, ważne by była to jedna z rzeczy, do których od dawna się zbierasz i nie możesz doprowadzić ich do końca. Satysfakcja z zakończenia choćby jednej najdrobniejszej sprawy na pewno poprawi Ci humor.

6. Powiedz sobie coś miłego.
Stań przed lustrem i powiedz sam sobie coś miłego, im więcej miłych rzeczy tym lepiej :)

7. Powróć do dzieciństwa.
Przypomnij sobie co sprawiało Ci największą przyjemność, gdy byleś dzieckiem i spróbuj zrobić to teraz. Nawet jeżeli wydaje Ci się to głupie, z pewnością pomoże!

8. Spędź czas z kimś, kogo lubisz.
Najlepiej, kiedy ta osoba jest pozytywna, bo jak wszyscy wiemy "z jakim przystajesz, takim się stajesz". Dlatego tak ważne, nie tylko wtedy, kiedy potrzebujemy pocieszenia, ale również w każdy inny dzień jest to, by otaczać się mądrymi, wesołymi i wartościowymi ludźmi :)

W lepsze dni warto zapisywać wszystko, co sprawia Ci radość, taka lista pomoże Ci zorganizować sobie dzień pełen przyjemności, wtedy kiedy najbardziej będziesz tego potrzebować. 

Mam nadzieje, że powyższe porady, pomogą Ci w gorsze dni poprawić nastrój i sprawią, że będziesz w bardziej pozytywny sposób patrzeć na wszystko w koło.

Post został napisany ze współpracą z KobiecePorady.pl

Kasia Chudziak Web Developer

Morbi aliquam fringilla nisl. Pellentesque eleifend condimentum tellus, vel vulputate tortor malesuada sit amet. Aliquam vel vestibulum metus. Aenean ut mi aucto.

2 komentarze:

  1. Hej kochana. Ja ostatnio ciągle mam złe dni. Staram się wyjść wtedy na świeże powietrze. Daje dużo krótki spacer. Uwielbiam sprzątać. Właśnie dzisiaj przychodzi mój nigdy mąż zabiera córkę a ja lecę ogarnąć chatę.;)) żyje tym pomysłem od wczoraj 😁

    anielkowe.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej kochana. Ja ostatnio ciągle mam złe dni. Staram się wyjść wtedy na świeże powietrze. Daje dużo krótki spacer. Uwielbiam sprzątać. Właśnie dzisiaj przychodzi mój nigdy mąż zabiera córkę a ja lecę ogarnąć chatę.;)) żyje tym pomysłem od wczoraj 😁

    anielkowe.pl

    OdpowiedzUsuń